Ładne meble z systemem „push to open”

Ostatnio na rynku pojawiają się coraz częściej meble otwierane za pomocą systemu, który niektórzy nazywają „push to open”, generalnie chodzi o to, że w celu otwarcia szafki czy szuflady należy ją docisnąć a następnie zwolnić, po takiej operacji drzwiczki szafki „odbiją” na kilka centymetrów od korpusu co umożliwi ich otwarcie, w podobny sposób przebiega zamykanie, element należy docisną tak aby usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, co oznacza że przekroczyliśmy określony punkt i mechanizm blokujący zadziała. Rozwiązanie nowatorskie, pomysłowe, estetyczne, w końcu możemy mieć meble bez uchwytów, ale czy praktyczne?
cichy domyk szuflada
Już wiadomo, że nie jedynym z atutów tego rozwiązania jest brak konieczności montowania uchwytów na frontach szafek co zostało docenione przez designerów, którzy mogą projektować meble o ciekawym wyglądzie niezakłóconym elementami jakimi są uchwyty, które nierzadko burzą ład i powodują, że cała koncepcja przestaje mieć sens. Rozwiązanie to jednak posiada również wady, wśród nich wymienić można, stosunkowo niską trwałość pneumatycznych odbojników lub innych mechanizmów wykorzystywanych w tych rozwiązaniach, konieczność kontaktu dłoni, na powierzchni, których zawsze znajduje się jakaś ilość tłuszczu, z powierzchnią frontową mebli, co powoduje brudzenie się frontu drzwiczek lub szuflady w miejscu dotykania oraz mało praktyczny sposób otwierania wymagający dwóch ruchów, przy uchwycie jest jeden. Przy intensywnym korzystaniu musimy, być świadomi, że powierzchnia mebla w miejscu dociskania z czasem zmieni kolor i będzie się odróżniać od reszty płyty. Kolejna kwestia to fakt, że taka szafka lub szuflada nigdy nie będzie szczelnie zamknięta, niestety, konieczność dociśnięcia sprawia, że musi być pozostawiona niewielka przestrzeń, aby możliwe było wykonanie ruchu dociskania. Mankamentu tego nie będą posiadały szuflady, które chowają się pod blatem i w ściankach komody, jednak niektóre meble są tak zaprojektowane, że fronty nachodzą na boki i blat i w takiej sytuacji mamy szparę.
pusz to open
Jak widać nazbierało się sporo na „nie”. To ważne aby mieć świadomość, że takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, nawet jak sprzedawca zachwala je i gwarantuje pełną satysfakcję.
cichy domyk szuflada
Mimo tych wad i świadomości ich istnienia wiele osób decyduje się na zakup tych rozwiązań, głównym czynnikiem, który o tym decyduje jest wygląd, a w przypadku salonu, ma on bardzo duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *