Kup dziecku dobry materac

Materce dla dzieci to bardzo drażliwy temat, powodem jest fakt, że dziecko śpi średnio 10 godzin dziennie, więc od wyboru materaca zależy, jaki będzie jego wypoczynek i w jaki sposób wpłynie to na zdrowie i rozwój dziecka. Jeżeli nie zapewnimy mu odpowiednich warunków może to się negatywnie odbić na jego zdrowiu.
Wariantem najbardziej ekonomicznym jest oczywiście materac piankowy, ten tradycyjny wykonany z pianki tapicerskiej o podwyższonej sprężystości daje wystarczający komfort spania, szczególnie dla tych najmniejszych dzieci, jednak sam pokrowiec i zamknięta w nim pianka nie wystarczy, dlatego przygotowano kilka innych wariantów. Jeżeli nasze dziecko poci się podczas snu warto rozważyć wybór materaca z płytą kokosową, która poprawi wyraźnie wentylację pod leżącym na nim dzieckiem, jednocześnie będzie zapobiegała namnażaniu się roztoczy.materac piankowy
Jeżeli zależy nam na tym aby nasza pociech nie miała problemów ortopedycznych w późniejszym czasie możemy dodatkowo wybrać materac z warstwą gryki, które poprawia walory mechaniczne.
materac kokos-pianka
Od kilku pewnego czasu na rynku znajdziemy również materace lateksowe, które stanowią bardzo atrakcyjną ofertę szczególnie ze względu na wysokie właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Materace te tworzą specyficzne środowisko bardzo niekorzystne dla grzybów, roztoczy i bakterii co sprawia, że są doskonałym wyborem dla dzieci mających problemy z alergią. Kolejnymi ważnymi zaletami tych materacy są struktura i twardość, budowa materaca zapewnia bardzo dobre warunki ortopedyczne, ponieważ bardzo dobrze dostosowuje się on do ciężaru leżącej osoby i zapewnia optymalne ułożenie kręgosłupa i reszty ciała.
Warto sprawdzić ofertę materacy lateksowych na stronie – sklepu Artbo, gdzie poza materacami znajdziemy również szeroki wybór łóżek dla dzieci tutaj.

łóżko dziecięce
Wszystkie produkty oferowane na stronie tego sklepu posiadają odpowiednie atesty związane z produktami przeznaczonymi dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *