Zabawki ekologiczne

Moda na ekologię trwa już od wielu lat i pojawia się w różnych dziedzinach życia codziennego, nie pominęła również procesu wytwarzania zabawek. Moda na zabawki ekologiczne trwa i zabawki uważane za takie coraz częściej pojawiają się w pokojach dzieci.

Do najbardziej popularnych zaliczane są zabawki drewniane, które są malowane ekologicznymi farbami lub lakierami lub pozostawione w naturalnym kolorze. Dzieci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki uwielbiają zabawę klockami, budowanie domków i innych obiektów sprawia im bardzo wiele radości i jednocześnie rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną.

klocki drewniane klocki drewniane

Klocki to oczywiście nie jedyny rodzaj zabawek ekologicznych. Wykonane z drewna mogą być również rowerki biegowe, hulajnogi, domki i wiele innych zabawek.

Bardzo ciekawą propozycją są również układanki z sześcianów, którymi bawili się już nasi dziadkowie, ta zabawka nie uległa dewaluacji mimo swej długiej historii. Zabawka rozwija spostrzegawczość, kojarzenie, postrzeganie a u młodszych dzieci również cechy manualne. Dziś możemy ją odnaleźć na półkach sklepowych w wersji klocków drewnianych z przeróżnymiukladanka drewniana tematami. Ja osobiście z dzieciństwa pamiętam układankę z bajkami, do tej pory zakodowała się w pamięci, to o czymś świadczy.

Inną opcją są puzzle i jak ja to nazywam pseudo-puzzle, takie dla najmłodszych, które z prawdziwymi puzzlami nie mają szans.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *